Denna 19"-fälg från MAK har modellnamnet Asphalt Shiny Black. Fälgens bredd är 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Asphalt Shiny Black är 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 20 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. En uppsättning MAK Asphalt Shiny Black kan bli din för endast 3802 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 802 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Asphalt Shiny Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 20 mm |
| Navhål | 66 mm |
Asphalt Black Machined Face från MAK är en fälg på 19" med en bredd på 8.5" och ET 20 mm. Bultcirkeln är 5/112.
19"-fälg från MAK av modellen Asphalt Shiny Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 46 mm.
Asphalt Shiny Black från MAK är en fälg på 19" med en bredd på 8.5" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 5/130.
Asphalt Shiny Black från MAK är en fälg på 19" med en bredd på 7.5" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 5/112.