Om du letar efter bra 19"-fälgar kan MAK Asphalt Black Machined Face vara värt att ta en titt på. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7.5" passar. Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Asphalt Black Machined Face är 40 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 57 mm. En uppsättning MAK Asphalt Black Machined Face kan bli din för endast 4209 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 209 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Asphalt Black Machined Face |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 57 mm |
19"-fälg av modellen Asphalt Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 50 mm.
MAK Asphalt Black Machined Face, 19"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 28 mm.
Asphalt Black Machined Face från MAK är en fälg på 19" med en bredd på 8.5" och ET 20 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Asphalt Black Machined Face från MAK är en fälg på 19" med en bredd på 8.5" och ET 46 mm. Bultcirkeln är 5/112.