MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Wolf Shiny Black 19" är inget undantag. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". MAK Wolf Shiny Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Fälgens ET-mått är 50 mm. MAK Wolf Shiny Black har ett centrumhål (navhål) på 57 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3920 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 920 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Wolf Shiny Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 57 mm |
Fälg från MAK på 19" med modellnamnet Wolf Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 50 mm.
Denna 19"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter Wolf Silver.
Denna 19"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter Wolf Shiny Black.
MAK Wolf Shiny Black, 19"-fälg, 8" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 50 mm.