MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Konig Dark 18" är inget undantag. Denna fälg är 9" bred. Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Glöm inte kolla att ET 40 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Navhålet på MAK Konig Dark är 66.6 mm stort. Konig Dark 18" är en snygg fälg för 3323 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 323 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Konig Dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Denna 19"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 27 mm. Modellen heter Konig Dark.
Konig Dark från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 48 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
MAK Konig Dark, 19"-fälg, 9.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 20 mm.
Konig Dark 19" från MAK med 8.5" bredd och ET på 25 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.