Denna 21"-fälg är ett utmärkt alternativ i 5900 kronorsklassen. Fälgen heter Speciale Black Machined Face och den tillverkas av MAK. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Speciale Black Machined Face har en bredd på 8.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 29 mm. MAK Speciale Black Machined Face har ett centrumhål (navhål) på 66.6 mm. MAK Speciale Black Machined Face kan du köpa från BytHjul för endast 5850 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 850 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Speciale Black Machined Face |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 29 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
MAK Speciale dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 29.
Denna 22"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/110 och ett inpressningsdjup på 29 mm. Modellen heter Speciale Black Machined Face.
Speciale Black Machined Face från MAK är en fälg på 21" med en bredd på 9" och ET 29 mm. Bultcirkeln är 5/110.
Speciale-D Black Machined Face 21" från MAK med 10" bredd och ET på 29 mm. Fälgens bultcirkel är 5/110.