En snygg fälg på 18" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Koenig Black Machined Face. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Koenig Black Machined Face är 5/112.
Glöm inte kolla att ET 29 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. MAK Koenig Black Machined Face har ett centrumhål (navhål) på 66 mm. Koenig Black Machined Face 18" är en snygg fälg för 3344 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 344 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Koenig Black Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 29 mm |
| Navhål | 66 mm |
MAK Koenig Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 29.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 51 mm. MAK Koenig Black Machined Face är 18" och har en bultcirkel på 5/120.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MAK Koenig Black Machined Face är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
18"-fälg från MAK av modellen Koenig Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 22 mm.