MAK Stilo Black Machined Face är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MAK. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Stilo Black Machined Face är 5/112.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 39 mm. Centrumhålet är 76 mm stort. Du hittar mer information om MAK Stilo Black Machined Face genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 513 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stilo Black Machined Face |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 39 mm |
| Navhål | 76 mm |
MAK Stilo Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 39.
Stilo Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
20"-fälg av modellen Stilo-D Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 50 mm.
Stilo Black Machined Face Bronze från MAK. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.