MAK DaVinci Dark är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MAK. MAK DaVinci Dark har en fälgbredd som är 7.5". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för DaVinci Dark är 50 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 57.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2787 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 787 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | DaVinci Dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Denna 18"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter DaVinci Antracit.
18"-fälg från MAK av modellen DaVinci Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 51 mm.
DaVinci Dark från MAK är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 46 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet DaVinci Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7.5" och ET-måttet är 48 mm.