Med ett pris på 4799 kronor är MAK Kassel Black Machined Face Bronze ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Kassel Black Machined Face Bronze har en bredd på 8.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 30 mm. Detta är en fälg med 66 mm stort navhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK Kassel Black Machined Face Bronze 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 799 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Kassel Black Machined Face Bronze |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 66 mm |
20"-fälg från MAK av modellen Kassel Black Machined Face Bronze. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 38 mm.
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Kassel Black Machined Face Bronze. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 39 mm.
20"-fälg från MAK av modellen Kassel Black Machined Face Bronze. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 40 mm.
Fälg från MAK på 17" med modellnamnet Kassel Black Machined Face Bronze. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7.5" och ET-måttet är 40 mm.