Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3500 kronorsklassen. Fälgen heter Speciale Black Machined Face och den tillverkas av MAK. Denna fälg är 8.5" bred. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Speciale Black Machined Face är 5/112.
Fälgens ET-mått är 27 mm. Navhålet på MAK Speciale Black Machined Face är 66.5 mm stort. MAK Speciale Black Machined Face kan du köpa från BytHjul för endast 3496 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 496 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Speciale Black Machined Face |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 27 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
MAK Speciale Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 27.
MAK Speciale Black Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 27.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 27 mm. MAK Speciale dark är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
Fälg från MAK på 19" med modellnamnet Speciale dark. Bultcirkeln är 5/108, bredden 9.5" och ET-måttet är 27 mm.