En snygg fälg på 21" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Union Black Machined Face. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MAK Union Black Machined Face har en fälgbredd på 9.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 25 mm. Centrumhålet är 66 mm stort. Union Black Machined Face 21" är en snygg fälg för 6612 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 612 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Union Black Machined Face |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 66 mm |
Union Gunmetal Machined Face från MAK är en fälg på 21" med en bredd på 9.5" och ET 25 mm. Bultcirkeln är 5/112.
MAK Union Black Machined Face, 21"-fälg, 9.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 20 mm.
Union Black Machined Face 21" från MAK med 9.5" bredd och ET på 36 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Union Black Machined Face från MAK är en fälg på 21" med en bredd på 8.5" och ET 43 mm. Bultcirkeln är 5/112.