MAK Zenith. Titanium är en av våra 15"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MAK. Fälgbredden för denna variant av MAK Zenith. Titanium är 6.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Glöm inte kolla att ET 42 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna variant av Zenith. Titanium har ett navhål/centrumhål som är 76 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1917 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 917 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Zenith. Titanium |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 76 mm |
Denna 16"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 42 mm. Modellen heter Zenith. Titanium.
Zenith. Titanium från MAK är en fälg på 17" med en bredd på 8" och ET 42 mm. Bultcirkeln är 5/112.
MAK Zenith. Titanium är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 100 och som fästs med 4 bultar. 6.5" bredd och ET 35.
Zenith. Titanium 15" från MAK med 5" bredd och ET på 32 mm. Fälgens bultcirkel är 4/100.