En snygg fälg på 18" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Chelsea Shiny Black. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7.5" passar. MAK Chelsea Shiny Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Fälgens ET-mått är 49 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66 mm. MAK Chelsea Shiny Black kan du köpa från BytHjul för endast 3202 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 202 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Chelsea Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 49 mm |
| Navhål | 66 mm |
18"-fälg från MAK av modellen Chelsea Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 49 mm.
Chelsea Shiny Black 18" från MAK med 7.5" bredd och ET på 42 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
18"-fälg från MAK av modellen Chelsea Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 42 mm.
Chelsea Shiny Black från MAK är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 51 mm. Bultcirkeln är 5/112.