Denna 17"-fälg från MAK har modellnamnet Magma Black Machined Face. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Magma Black Machined Face har en bredd på 7.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Magma Black Machined Face är 5/112.
Denna variant av Magma Black Machined Face kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 47 mm. Denna variant av Magma Black Machined Face har ett navhål/centrumhål som är 76 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2708 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 708 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Magma Black Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
| Navhål | 76 mm |
Magma Black Machined Face från MAK är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 30 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Magma Black Machined Face 18" från MAK med 8" bredd och ET på 42 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
MAK Magma Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 45.
Denna 17"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 48 mm. Modellen heter Magma Black Machined Face.