En snygg fälg på 18" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Epica Titanium. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7" passar. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Fälgens ET-mått är 43 mm. Navhålet på MAK Epica Titanium är 57 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3132 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 132 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Epica Titanium |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 57 mm |
MAK Epica Shiny Black, 18"-fälg, 7" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 43 mm.
Epica Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 43 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
17"-fälg av modellen Epica Titanium från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 43 mm.
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Epica Titanium. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7" och ET-måttet är 47 mm.