Denna 17"-fälg från MAK har modellnamnet DaVinci Dark. Fälgens bredd är 7.5". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Glöm inte kolla att ET 38 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna variant av DaVinci Dark har ett navhål/centrumhål som är 66.5 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK DaVinci Dark 17".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 476 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | DaVinci Dark |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Denna 17"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter DaVinci Black Polished.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 38 mm. MAK Davinci Matt Titanium är 17" och har en bultcirkel på 5/112.
17"-fälg från MAK av modellen DaVinci Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 46 mm.
17"-fälg från MAK av modellen DaVinci Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 43 mm.