Kassel Gloss Black 20" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Kassel Gloss Black har en bredd på 8.5". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 37 mm. Denna variant av Kassel Gloss Black har ett navhål/centrumhål som är 57 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Kassel Gloss Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 16500 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 16 500 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Kassel Gloss Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 57 mm |
MAK Kassel Shiny Black, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 38 mm.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 38 mm. MAK Kassel Black Machined Face är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
Fälg från MAK på 20" med modellnamnet Kassel Black polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 30 mm.
MAK Kassel Black, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 30 mm.