Wolf Silver 18" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. MAK Wolf Silver har en fälgbredd som är 7.5". MAK Wolf Silver har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 39 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.5 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Wolf Silver. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3132 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 132 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Wolf Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 39 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Fälg från MAK på 19" med modellnamnet Wolf Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 39 mm.
Wolf Shiny Black från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 39 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Wolf Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 39 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/98.
MAK Wolf Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 105 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 39.