MAK Speciale dark är en fälg på 20" från MAK. Fälgens bredd är 9.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 41 mm. Detta är en fälg med 66.5 mm stort navhål. Speciale dark 20" är en snygg fälg för 4941 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 941 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Speciale dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 41 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Speciale Black Polished 20" från MAK med 9.5" bredd och ET på 41 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
MAK Speciale dark, 20"-fälg, 11" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 41 mm.
20"-fälg från MAK av modellen Speciale Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 41 mm.
20"-fälg av modellen Speciale dark från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 22 mm.