Med ett pris på 3202 kronor är MAK Epica Shiny Black ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. Fälgbredden för denna variant av MAK Epica Shiny Black är 7.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 51 mm. Denna variant av Epica Shiny Black har ett navhål/centrumhål som är 57 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Epica Shiny Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3202 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 202 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Epica Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 51 mm |
| Navhål | 57 mm |
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 51 mm. MAK Epica Shiny Black är 18" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Denna 18"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 51 mm. Modellen heter Epica Black Machined Face.
Epica Titanium från MAK är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 51 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
17"-fälg av modellen Epica Black Machined Face från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 51 mm.