Om du letar efter bra 18"-fälgar kan MAK Apx Shiny Black vara värt att ta en titt på. Denna fälg är 7.5" bred. Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 45 mm. Detta är en fälg med 57 mm stort navhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Apx Shiny Black. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3019 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 019 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Apx Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 57 mm |
Apx Shiny Gunmetal från MAK. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
18"-fälg från MAK av modellen Apx Shiny Black. Bultcirkeln är 5/108, bredden 18" och ET-måttet 45 mm.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. MAK Apx Shiny Black är 18" och har en bultcirkel på 4/100.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 32 mm. MAK Apx Shiny Black är 18" och har en bultcirkel på 4/98.