Detta är en MAK-fälg av modellen Speciale-D Black Machined Face. Denna variant av fälgen har en diameter på 22". Bredden på denna fälg är 10". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 37 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.6 mm stort. BytHjul säljer MAK Speciale-D Black Machined Face 22" i sin webbshop för 6593 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 593 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Speciale-D Black Machined Face |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
MAK Speciale Black Polished, 22"-fälg, 10" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 37 mm.
MAK Speciale dark, 22"-fälg, 10" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 37 mm.
22"-fälg från MAK av modellen Speciale Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 22" och ET-måttet 37 mm.
Speciale Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 56 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.