Detta är en MAK-fälg av modellen XLR Shiny Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 17". En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7". MAK XLR Shiny Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 114.3 mm (bultcirkel 5/114.3).
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 35 mm. Centrumhålet är 76 mm stort. XLR Shiny Black 17" är en snygg fälg för 2478 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 478 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | XLR Shiny Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 76 mm |
Denna 17"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter XLR Shiny Black.
MAK XLR Shiny White , 17"-fälg, 7" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 45 mm.
XLR Shiny Black 18" från MAK med 7.5" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
18"-fälg från MAK av modellen XLR Matt Graphite . Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 18" och ET-måttet 45 mm.