MAK DaVinci Dark är en fälg på 18" från MAK. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7" passar. Fälgen har en bultcirkel som är 5/114.3, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 114.3 mm.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 40 mm. Denna variant av DaVinci Dark har ett navhål/centrumhål som är 60.1 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK DaVinci Dark 18".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 812 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | DaVinci Dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 60.1 mm |
18"-fälg från MAK av modellen Davinci Matt Titanium. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 18" och ET-måttet 40 mm.
Davinci Black Polished 18" från MAK med 7" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Davinci Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 7" och ET-måttet är 50 mm.
18"-fälg av modellen Davinci Shiny Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 50 mm.