En snygg fälg på 17" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Overland Dark. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7". Fälgen har en bultcirkel som är 5/114.3, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 114.3 mm.
Denna variant av Overland Dark kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 45 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.1 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK Overland Dark 17".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 018 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Overland Dark |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66.1 mm |
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MAK Overland. Matt Black är 17" och har en bultcirkel på 5/114.3.
16"-fälg från MAK av modellen Overland Dark. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 16" och ET-måttet 45 mm.
17"-fälg av modellen Overland Dark från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 51 mm.
Overland Dark från MAK är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 62 mm. Bultcirkeln är 5/130.