Denna 21"-fälg från MAK har modellnamnet Highlands Silver. Denna fälg är 9" bred. Bultcirkeln på denna fälg är 5/114.3.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 40 mm. Navhålet på MAK Highlands Silver är 76 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Highlands Silver. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 6275 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 275 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Highlands Silver |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 76 mm |
Speciale dark från MAK är en fälg på 21" med en bredd på 9" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. MAK Speciale Black Machined Face är 21" och har en bultcirkel på 5/114.3.
MAK Highlands Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 40.
Denna 20"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Highlands Black polished.