Denna 18"-fälg från MAK har modellnamnet DaVinci Dark. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114.3 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/114.3.
Denna variant av DaVinci Dark kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 50 mm. Centrumhålet är 64.1 mm stort. MAK DaVinci Dark kan du köpa från BytHjul för endast 3005 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 005 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | DaVinci Dark |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 64.1 mm |
18"-fälg av modellen DaVinci Antracit från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 50 mm.
MAK Davinci Black Polished, 18"-fälg, 8" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 50 mm.
MAK Davinci Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 50.
Davinci Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.