Med ett pris på 2522 kronor är MAK Zenith. Shiny Black ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MAK Zenith. Shiny Black har en fälgbredd på 7". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Zenith. Shiny Black är 5/115.
Denna variant av Zenith. Shiny Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 40 mm. MAK Zenith. Shiny Black har ett centrumhål (navhål) på 70 mm. En uppsättning MAK Zenith. Shiny Black kan bli din för endast 2522 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 522 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Zenith. Shiny Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 115 |
| Bultcirkel | 5/115 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 70 mm |
17"-fälg från MAK av modellen Wolf Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/115, bredden 17" och ET-måttet 40 mm.
EtaBeta Eros Matt Black, 17"-fälg, 7" bredd, 5/115 bultcirkel och ET på 38 mm.
Fälg från Alutec på 17" med modellnamnet Grip. Bultcirkeln är 5/115, bredden 7" och ET-måttet är 44 mm.
CW3 Black Glossy från Borbet. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/115.