Denna 18"-fälg från MAK har modellnamnet Stone5 T Shiny Black. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7.5" passar. Fälgens cirkeldiameter är 118 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/118 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgens ET-mått är 58 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 71 mm. BytHjul säljer MAK Stone5 T Shiny Black 18" i sin webbshop för 3389 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 389 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stone5 T Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 118 |
| Bultcirkel | 5/118 |
| Inpressningsdjup (ET) | 58 mm |
| Navhål | 71 mm |
18"-fälg från MAK av modellen Stone5 T Silver. Bultcirkeln är 5/118, bredden 18" och ET-måttet 58 mm.
En 7.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 58 mm. MAK Nomad Shiny Black är 18" och har en bultcirkel på 5/118.
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Stone5 T Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/118, bredden 7.5" och ET-måttet är 45 mm.
16"-fälg från MAK av modellen Stone5 T Shiny Black. Bultcirkeln är 5/118, bredden 16" och ET-måttet 65 mm.