Med ett pris på 3213 kronor är MAK Nomad Shiny Black ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. Fälgens bredd är 7.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/118.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 58 mm. Denna variant av Nomad Shiny Black har ett navhål/centrumhål som är 71 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3213 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 213 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Nomad Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 118 |
| Bultcirkel | 5/118 |
| Inpressningsdjup (ET) | 58 mm |
| Navhål | 71 mm |
En 7" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MAK Nomad Black Machined Face är 17" och har en bultcirkel på 5/118.
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Stone5 T Shiny Black. Bultcirkeln är 5/118, bredden 7.5" och ET-måttet är 58 mm.
18"-fälg från MAK av modellen Express Black. Bultcirkeln är 5/118, bredden 18" och ET-måttet 58 mm.
Express Black polished från MAK är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 58 mm. Bultcirkeln är 5/118.