MAK Load5 Black Machined Face är en av våra 17"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MAK. Fälgbredden för denna variant av MAK Load5 Black Machined Face är 7". Bultcirkeln för denna fälg är 5/118.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 45 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 71 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Load5 Black Machined Face. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3029 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 029 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Load5 Black Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 118 |
| Bultcirkel | 5/118 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 71 mm |
Fälg från MAK på 17" med modellnamnet Load5 Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/118, bredden 7" och ET-måttet är 68 mm.
Load5 Black Machined Face 16" från MAK med 6.5" bredd och ET på 55 mm. Fälgens bultcirkel är 5/118.
Denna 15"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/118 och ett inpressningsdjup på 55 mm. Modellen heter Load5 Black Machined Face.
Load5 Silver från MAK. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/118.