Med ett pris på 3109 kronor är MAK Load5 Black Machined Face ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. Fälgbredden för denna variant av MAK Load5 Black Machined Face är 7". Bultcirkeln för denna fälg är 5/118.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 68 mm. Denna variant av Load5 Black Machined Face har ett navhål/centrumhål som är 71 mm stort. En uppsättning MAK Load5 Black Machined Face kan bli din för endast 3109 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 109 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Load5 Black Machined Face |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 118 |
| Bultcirkel | 5/118 |
| Inpressningsdjup (ET) | 68 mm |
| Navhål | 71 mm |
Load5 Black Machined Face 16" från MAK med 6.5" bredd och ET på 55 mm. Fälgens bultcirkel är 5/118.
Load5 Silver från MAK. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/118.
Denna 16"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/118 och ett inpressningsdjup på 55 mm. Modellen heter Load5 Shiny Black.
Load5 Shiny Black från MAK. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 47 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/118.