Med ett pris på 3404 kronor är MAK Nomad Shiny Black ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. Bredden på denna fälg är 7.5". MAK Nomad Shiny Black har 6 bultar och en cirkeldiameter som är 120 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 6/120.
Glöm inte kolla att ET 47 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 74 mm. MAK Nomad Shiny Black kan du köpa från BytHjul för endast 3404 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 404 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Nomad Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 6/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
| Navhål | 74 mm |
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Nomad Black Machined Face. Bultcirkeln är 6/120, bredden 7.5" och ET-måttet är 47 mm.
18"-fälg från MAK av modellen Nomad Shiny Black. Bultcirkeln är 6/130, bredden 18" och ET-måttet 47 mm.
17"-fälg från MAK av modellen Nomad Black Machined Face. Bultcirkeln är 6/120, bredden 17" och ET-måttet 50 mm.
Nomad Black Machined Face 18" från MAK med 7.5" bredd och ET på 47 mm. Fälgens bultcirkel är 6/130.