X-Mode Gloss Black 20" är en snygg fälg som tillverkas av MAK. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK X-Mode Gloss Black har en bredd på 11". Fälgen har en bultcirkel som är 5/120, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 120 mm.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 37 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 74.1 mm. En uppsättning MAK X-Mode Gloss Black kan bli din för endast 4871 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 871 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | X-Mode Gloss Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 11" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 74.1 mm |
MAK X-Mode Gunmetal Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 11" bredd och ET 37.
X-Mode Gloss Black 20" från MAK med 11" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
En 11" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. MAK X-Mode Bright Black är 20" och har en bultcirkel på 5/120.
En 11" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. MAK X-Mode Gun Metal Machined Face är 20" och har en bultcirkel på 5/120.