Om du letar efter bra 18"-fälgar kan MAK Nomad Shiny Black vara värt att ta en titt på. MAK Nomad Shiny Black har en fälgbredd som är 7.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/120, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 120 mm.
Denna variant av Nomad Shiny Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 50 mm. Denna variant av Nomad Shiny Black har ett navhål/centrumhål som är 65 mm stort. BytHjul säljer idag MAK Nomad Shiny Black för 3404 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 404 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Nomad Shiny Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 65 mm |
Denna 18"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 6/120 och ett inpressningsdjup på 47 mm. Modellen heter Nomad Shiny Black.
Nomad Shiny Black från MAK är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 6/139.7.
17"-fälg från MAK av modellen Nomad Black Machined Face. Bultcirkeln är 6/120, bredden 17" och ET-måttet 50 mm.
Nomad Gloss Black från MAK är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 55 mm. Bultcirkeln är 5/120.