Denna 20"-fälg från MAK har modellnamnet Speciale Black Machined Face. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MAK Speciale Black Machined Face har en fälgbredd på 8.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 120 mm och 5 hål för bultar.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 33 mm. MAK Speciale Black Machined Face har ett centrumhål (navhål) på 72.6 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Speciale Black Machined Face. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 4429 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 429 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Speciale Black Machined Face |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 33 mm |
| Navhål | 72.6 mm |
MAK Speciale-D Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 44.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 46 mm. MAK Speciale-D Black Machined Face är 19" och har en bultcirkel på 5/120.
19"-fälg från MAK av modellen Speciale Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/120, bredden 19" och ET-måttet 30 mm.
Denna 19"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter Speciale Black Machined Face.