Denna 22"-fälg är ett utmärkt alternativ i 8200 kronorsklassen. Fälgen heter Speciale-D Shiny Black och den tillverkas av MAK. Denna fälg är 11.5" bred. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Speciale-D Shiny Black är 5/128.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Speciale-D Shiny Black är 56 mm. Centrumhålet är 75 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK Speciale-D Shiny Black 22".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 138 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Speciale-D Shiny Black |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 11.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 128 |
| Bultcirkel | 5/128 |
| Inpressningsdjup (ET) | 56 mm |
| Navhål | 75 mm |
MAK Speciale-D Black Machined Face, 23"-fälg, 11.5" bredd, 5/128 bultcirkel och ET på 56 mm.
Denna 23"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/128 och ett inpressningsdjup på 56 mm. Modellen heter Speciale Shiny Black.
Stilo-D Black Machined Face 22" från MAK med 11.5" bredd och ET på 55 mm. Fälgens bultcirkel är 5/128.
Fälg från MAK på 22" med modellnamnet Stilo Shiny Black. Bultcirkeln är 5/128, bredden 10" och ET-måttet är 55 mm.