MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Koln Shiny Black 19" är inget undantag. Fälgbredden för denna variant av MAK Koln Shiny Black är 9". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Koln Shiny Black är 5/130.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Koln Shiny Black är 44 mm. Navhålet på MAK Koln Shiny Black är 66 mm stort. En uppsättning MAK Koln Shiny Black kan bli din för endast 3713 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 713 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Koln Shiny Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 66 mm |
MAK Koln Black Machined Face, 19"-fälg, 9" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 44 mm.
19"-fälg från MAK av modellen Koln Shiny Black. Bultcirkeln är 5/130, bredden 19" och ET-måttet 50 mm.
18"-fälg av modellen Koln Shiny Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 44 mm.
Koln Black Machined Face 18" från MAK med 9" bredd och ET på 44 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.