Om du letar efter bra 20"-fälgar kan MAK Monaco dark vara värt att ta en titt på. Bredden på denna fälg är 11". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 130 mm och 5 hål för bultar.
Fälgens ET-mått är 66 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 71.6 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK Monaco dark 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 811 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Monaco dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 11" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 66 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
20"-fälg av modellen Monaco Black polished från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 66 mm.
20"-fälg från MAK av modellen Monaco Gunmetal Machined Face. Bultcirkeln är 5/130, bredden 20" och ET-måttet 66 mm.
ATS Competition 2 Matt Black, 20"-fälg, 11" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 66 mm.
20"-fälg av modellen Monaco dark från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 52 mm.