Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 5200 kronorsklassen. Fälgen heter Monaco Black polished och den tillverkas av MAK. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 11" passar. Bultcirkeln på denna fälg är 5/130.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 66 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 71.6 mm. Monaco Black polished 20" är en snygg fälg för 5107 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 107 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Monaco Black polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 11" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 66 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
20"-fälg från MAK av modellen Monaco Gunmetal Machined Face. Bultcirkeln är 5/130, bredden 20" och ET-måttet 66 mm.
Denna 20"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 66 mm. Modellen heter Monaco dark.
ATS Competition 2 Matt Black, 20"-fälg, 11" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 66 mm.
Denna 20"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 52 mm. Modellen heter Monaco Black polished.