MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Overland. Matt Black 17" är inget undantag. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7" passar. Med en cirkeldiameter på 130 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/130.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 62 mm. Denna variant av Overland. Matt Black har ett navhål/centrumhål som är 78 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2855 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 855 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Overland. Matt Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 62 mm |
| Navhål | 78 mm |
Overland Dark från MAK är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 62 mm. Bultcirkeln är 5/130.
MAK Overland. Matt Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 118 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 62.
Overland Dark från MAK. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 62 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/118.
MAK Nomad Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 62.