Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3000 kronorsklassen. Fälgen heter Overland. Matt Black och den tillverkas av MAK. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 130 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/130.
Glöm inte kolla att ET 66 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 89 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK Overland. Matt Black 17".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 955 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Overland. Matt Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 66 mm |
| Navhål | 89 mm |
Overland Dark från MAK är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 66 mm. Bultcirkeln är 5/130.
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 55 mm. MAK Overland Dark är 16" och har en bultcirkel på 5/130.
Load5 Black Machined Face från MAK är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 66 mm. Bultcirkeln är 5/130.
Express Black polished från MAK är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 66 mm. Bultcirkeln är 5/130.