En snygg fälg på 15" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Stone5 Black Machined Face. Bredden på denna fälg är 6.5". MAK Stone5 Black Machined Face fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 160 mm (bultcirkel 5/160).
Inpressningsdjupet för MAK Stone5 Black Machined Face är 58 mm. Denna variant av Stone5 Black Machined Face har ett navhål/centrumhål som är 65.1 mm stort. BytHjul säljer MAK Stone5 Black Machined Face 15" i sin webbshop för 2154 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 154 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stone5 Black Machined Face |
| Diameter | 15" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 160 |
| Bultcirkel | 5/160 |
| Inpressningsdjup (ET) | 58 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
MAK Load5 Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 160 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 58.
Load 5 Ice Black 15" från MAK med 6.5" bredd och ET på 58 mm. Fälgens bultcirkel är 5/160.
Load 5 Silver 15" från MAK med 6.5" bredd och ET på 58 mm. Fälgens bultcirkel är 5/160.
Fälg från MAK på 16" med modellnamnet Stone5 Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/160, bredden 6.5" och ET-måttet är 55 mm.