Detta är en MAK-fälg av modellen Safari6 Gloss Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". Fälgbredden för denna variant av MAK Safari6 Gloss Black är 8". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 139.7 mm och 6 hål för bultar.
Fälgens ET-mått är 20 mm. Navhålet på MAK Safari6 Gloss Black är 112 mm stort. BytHjul säljer MAK Safari6 Gloss Black 18" i sin webbshop för 3459 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 459 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Safari6 Gloss Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 20 mm |
| Navhål | 112 mm |
18"-fälg från MAK av modellen Safari6 Gloss Black. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 18" och ET-måttet 35 mm.
Safari6 Gloss Black 20" från MAK med 8.5" bredd och ET på 20 mm. Fälgens bultcirkel är 6/139.7.
Denna 18"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter Safari6 Gloss Black.
Denna 17"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter Safari6 Gloss Black.