MAK Nomad Shiny Black är en fälg på 17" från MAK. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7.5" passar. MAK Nomad Shiny Black har 6 bultar och en cirkeldiameter som är 139.7 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 6/139.7.
Glöm inte kolla att ET 24 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna variant av Nomad Shiny Black har ett navhål/centrumhål som är 106 mm stort. BytHjul säljer idag MAK Nomad Shiny Black för 3224 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 224 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Nomad Shiny Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 24 mm |
| Navhål | 106 mm |
Nomad Shiny Black 18" från MAK med 7.5" bredd och ET på 24 mm. Fälgens bultcirkel är 6/139.7.
Nomad Shiny Black från MAK är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 6/139.7.
Nomad Shiny Black från MAK är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 33 mm. Bultcirkeln är 6/139.7.
Fälg från MAK på 17" med modellnamnet Nomad Shiny Black. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 7.5" och ET-måttet är 37 mm.