Detta är en MAK-fälg av modellen Nomad Shiny Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 17". De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Nomad Shiny Black har en bredd på 7.5". MAK Nomad Shiny Black har 6 bultar och en cirkeldiameter som är 139.7 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 6/139.7.
Fälgens ET-mått är 37 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 67 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2997 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 997 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Nomad Shiny Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 67 mm |
MAK Nomad Black Machined Face är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 139.7 och som fästs med 6 bultar. 7.5" bredd och ET 37.
MAK Nomad Shiny Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 139.7 och som fästs med 6 bultar. 7.5" bredd och ET 24.
Nomad Shiny Black från MAK är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 6/139.7.
Nomad Shiny Black från MAK är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 33 mm. Bultcirkeln är 6/139.7.