Zenith Anthracite grey 19" är en snygg fälg som tillverkas av Mega wheels. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9.0" passar. Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 56 mm. Denna fälg har ett navhål som är 57.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer idag Mega wheels Zenith Anthracite grey för 1922 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 922 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Mega wheels |
|---|---|
| Modell | Zenith Anthracite grey |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9.0" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 56 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
19"-fälg från Mega wheels av modellen Zenith Anthracite grey. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 30 mm.
Fälg från Mega wheels på 19" med modellnamnet Zenith Anthracite grey front polished. Bultcirkeln är 5/108, bredden 9.0" och ET-måttet är 53 mm.
Mega wheels Zenith Anthracite grey front polished, 19"-fälg, 8.0" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 50 mm.
Cetus Anthracite grey från Mega wheels. Med en bredd på 8.0" och ett inpressningsdjup på 38 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.