Mega wheels har många snygga fälgar i sitt utbud och Cetus Anthracite grey 19" är inget undantag. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.0". Bultcirkeln på denna fälg är 5/114.3.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 38 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 73.2 mm stort. En uppsättning Mega wheels Cetus Anthracite grey kan bli din för endast 2010 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 010 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Mega wheels |
|---|---|
| Modell | Cetus Anthracite grey |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.0" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 73.2 mm |
Cetus Anthracite grey från Mega wheels. Med en bredd på 8.0" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
En 9.0" bred fälg med ett inpressningsdjup på 56 mm. Mega wheels Zenith Anthracite grey är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
19"-fälg från Mega wheels av modellen Zenith Anthracite grey. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 30 mm.
Fälg från Mega wheels på 19" med modellnamnet Zenith Anthracite grey front polished. Bultcirkeln är 5/108, bredden 9.0" och ET-måttet är 53 mm.