Triton Black 18" är en snygg fälg som tillverkas av Mega wheels. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7.0". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114.3 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/114.3.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 34 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Triton Black 18" är en snygg fälg för 1566 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 566 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Mega wheels |
|---|---|
| Modell | Triton Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.0" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 34 mm |
| Navhål | 66.1 mm |
Triton Black från Mega wheels. Med en bredd på 7.0" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
Mega wheels Triton Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 7.0" bredd och ET 40.
Fälg från Mega wheels på 18" med modellnamnet Leo Silver. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 8.0" och ET-måttet är 45 mm.
18"-fälg från Mega wheels av modellen Leo Silver. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 43 mm.