Rr8M Gloss Black Polished 19" är en snygg fälg som tillverkas av Monaco. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 45 mm. Centrumhålet på denna fälg är 66.5 mm stort. En uppsättning Monaco Rr8M Gloss Black Polished kan bli din för endast 2118 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 118 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Monaco |
|---|---|
| Modell | Rr8M Gloss Black Polished |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
RR8M Gloss Black Polished 18" från Monaco med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Fälg från Monaco på 17" med modellnamnet Rr8M Gloss Black Polished. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 7.5" och ET-måttet är 40 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. Monaco RR8M Gloss Black Polished är 18" och har en bultcirkel på 5/108.
RR8M Gloss Black från Monaco. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 35 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.